Wypalanie DPF

Wypalanie DPF można rozumieć na dwa sposoby – jako proces samoregneracji filtra czyli jego „przepalanie” poprzez pracę na wysokich obrotach ale również jako regenerację i wypalanie filtra DPF w specjalnym piecu o wysokiej temperaturze. Samoistne wypalanie filtra cząstek stałych – DPF czy GPF polega na doprowadzeniu silnika do pracy na wysokich obrotach, czyli jeździe z dużą prędkością i mocą. Jak więc przepalić DPF? Jak wymusić wypalanie DPF? Wystarczy udać się na drogę ekspresową czy autostradę i jechać przez kilkanaście kilometrów z maksymalnie dozwoloną prędkością. W ten sposób w układzie wydechowym nastąpi wzrost temperatury co z kolei spowoduje wypalanie sadzy i udrażnianie filtra. Należy jednak pamiętać, że w przypadku częstego wykorzystywania samochodu w mieście proces samowypalania filtra z czasem przestanie być skuteczny i wymagana będzie jego regeneracja poprzez wymianę wkładów lub wymiana na nowy.

DPF wypalanie to również zastosowanie metody regeneracji poprzez wypalenie filtra cząstek stałych w specjalnym piecu. Filtr zostaje umieszczony w piecu, w którym poddaje się go obróbce termicznej. W piecu DPF, FAP lub GPF zostaje zamknięty na 12 godzin, temperatura w środku zostaje natomiast podgrzana do 600 stopni celsjusza. Proces powoduje, że wnętrze filtra staje się bardziej suche a popiół, sadza i inne pyły łatwiej jest usunąć, ponieważ stają się sypkie. Kolejnym elementem procesu wypalania jest wydmuchanie z filtra cząstek stałych zanieczyszczeń co jest ostatnim etapem regeneracji dokonywanej w ten sposób. Do realizacji tej metody wykorzystujemy maszynę brytyjskiej firmy Hartridge. Osoby poszukujące najtańszego sposobu regeneracji, które wpiszą w wyszukiwarkę „wypalanie dpf cena” mogą być zdziwieni, ponieważ zazwyczaj cena takiej usługi jest nieznacznie wyższa niż czyszczenia poprzez wypłukiwanie filtra. Należy jednak pamiętać, że wypalanie DPF jest zdecydowanie bezpieczniejszą, skuteczniejszą i mniej problemowym procesem. Wypukiwanie filtrów za pomocą wody czy specjalnego roztworu niesie za sobą ryzyko wypłukania metali szlachetnych. Metale szlachetne zlokalizowane w kanalikach ceramicznego wkładu odpowiadają za wypalanie DPF, ich brak uniemożliwi ten proces. Problemem jest również osuszenie wypłukiwanego filtra, które trudno zrealizować. Należy pamiętać, że mokry filtr DPF lub GPF zapcha się bardzo szybko. W celu naprawy filtra zdecydowanie polecamy wypalanie filtra DPF lub wymianę jego wkładów.

Jako serwis DPF w Poznaniu świadczymy usługę wypalania filtrów DPF, FAP czy GPF już od wielu lat. Realizujemy regenerację filtrów cząstek stałych zarówno do pojazdów osobowych jak i ciężarowych wykorzystując brytyjską maszynę Hartridge DPF 300. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu oraz na naszą główną stronę: LINK oraz do sklepu internetowego: regeneracja pojazdy osobowe, regeneracja pojazdy ciężarowe, regeneracja pojazdy ciężarowe.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: wypalanie dpf, jak wymusić wypalanie dpf, dpf wypalanie, wypalanie filtra dpf, wypalanie dpf cena, jak przepalić dpf, wypalanie filtra cząstek stałych