Wymiana DPF

Filtr DPF to element układu wydechowego każdego współczesnego auta z silnikiem diesla. Pojazdy z silnikiem diesla wyposażone są w filtry DPF oraz filtry FAP, natomiast pojazdy z silnikiem benzynowym w filtry GPF. To niezbędne, aby nie zanieczyszczać środowiska spalinami. Filtry cząstek stałych ulegają jednak zużyciu lub zapchaniu za sprawą częstej jazdy po mieście, używania złej jakości paliwa, a także z powodu zbyt rzadkiej wymiany filtrów paliwowych, czy oleju silnikowego. Przez to nie są w stanie pracować prawidłowo wypalając sadzę wewnątrz auta, zapobiegając wydostaniu się jej na zewnątrz. Zniszczony filtr należy zregenerować lub wymienić na całkiem nowy. Wymiana filtra DPF jest nieco kosztowniejsza niż regeneracja, ale zdarza się, że jest niezbędna. Wymiana filtra cząstek stałych to usługa dostępna w ofercie firmy Kaliński.

Firma Kaliński dysponuje nowymi oryginalnymi ale też tak zwanymi zamiennikami filtrów DPF takich producentów jak: Volkswagen, Fiat, Ford, Toyot, Skoda, Mazda, Ferrari, Bentley, Jaguar, Dodge, Chevrolet, czy Porsche. W sprzedaży są zarówno całkowicie nowe części i zregenerowane filtry cząstek stałych, które wykazują pełną sprawność. Wymiana filtra cząstek stałych – cena jest zróżnicowana w zależności od marki, ale nowe części są zdecydowanie droższe od tych zregenerowanych (to oczywiste!). Filtry DPF – wymiana ich nie jest prostą sprawą. Wymaga bowiem wymontowanie wielu elementów i to w określonej kolejności. Zabieg przeprowadzony musi zostać precyzyjnie. Natomiast ponowny montaż DPF wiąże się również z koniecznością przeprowadzenia zmian w sterowniku silnika. Właściwe zabiegi i adaptacje pozwolą cieszyć się sprawnością nowego filtra przez długi czas.

Samodzielna wymiana filtrów DPF jest nie lada wyzwaniem i wiąże się z ryzykiem uszkodzenia, dlatego lepiej jest zaufać profesjonalnej firmie, takiej jak nasza. Dysponujemy dużym magazynem, siedmioma stanowiskami serwisowymi, posiadamy części samochodowe, zarówno oryginalne, jak i zamienniki, dzięki czemu jesteśmy w stanie przywrócić sprawność każdemu autu. Prace przeprowadzamy na miejscu, demontujemy stary i montujemy nowy filtr, aby klient mógł w pełni cieszyć się prawidłowym działaniem filtra i nie zanieczyszczać środowiska.

Nasza firma świadczy od wielu lat usługi regeneracji, zapraszamy do poznania szczegółów: LINK oraz do sklepu internetowego: regeneracja pojazdy osobowe, regeneracja pojazdy ciężarowe, regeneracja pojazdy ciężarowe i kontaktu telefonicznego.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: wymiana filtra dpf, ponowny montaż dpf, wymiana filtra cząstek stałych, wymiana filtra cząstek stałych cena, dpf wymiana