Serwis DPF

DPF to skrót od angielskich słów diesel particulate filte, nazywany jest też w pełnej wersji jako filtr cząstek stałych. Filtry DPF montowane są do pojazdów z silnikiem diesla oraz od roku 2019 również w pojazdach benzynowych, noszą wtedy nazwę GPF. Funkcją filtra jest wyłapywanie cząstek stałych oraz ich wypalanie.

Strona serwisDPF.com to miejsce, w którym poznają Państwo lepiej usługi regeneracji filtrów DPF, FAP, GPF oferowane przez firmę Kaliński. Firma zajmuje się bowiem sprzedażą nowych, używanych, regenerowanych filtrów cząstek stałych, katalizatorów ale też serwisem w dziedzinie układów wydechowych. Swoim klientom Kaliński oferuje pełen serwis DPF. Naprawa DPF zawsze odbywa się na najwyższym poziomie, ponieważ przeprowadzana jest przez specjalistów w tym zakresie przy użyciu specjalistycznych sprzętów, dzięki czemu regenerowane części wracają do pełnej sprawności, a w dodatku wyglądają jak nowe.

Naprawa filtra DPF przeprowadzana jest przy użyciu brytyjskiego pieca marki Hartridge, który rekomendują tacy producenci aut i części samochodowych, jak Volvo, Scania, czy DAF. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury (ok. 600 stopni), w piecu wypalane są wszelkie zalegające zanieczyszczenia i sadza, która powoduje zapchanie filtra. Pozostaje po nich jedynie popiół, który wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem do specjalnego pojemnika, a następnie zostaje utylizowany. W naszym serwisie DPF stosujemy również regeneracje poprzez wymianę wkładów ceramicznych znajdujących się w środku filtra cząstek stałych. W firmie Kaliński specjaliści nigdy nie czyszczą filtrów za pomocą wody, gdyż połączenie sadzy z wodą powoduje ich zmieszanie i zmniejszenie przepustowości spalin, co sprawia, że filtry nie działają prawidłowo i szybko ponownie się zapychają. Woda wymywa też wszelkie metale szlachetne – niezbędne do samoregeneracji pojazdu. Do wykonania każdej usługi firma wykorzystuje ogromną wiedzę i spore doświadczenie zdobyte przez prawie 30 lat pracy na rynku, dzięki czemu działanie jest sprawne, skuteczne i fachowe.

Usługa regeneracji, wymiana DPF, serwis auta, sprzedaż części nowych, używanych oraz zamienników i każda inna usługa oferowana przez firmę Kaliński, dostępna jest w całej Polsce. Z fachowym doradztwem, pomocą i działaniem dociera wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier, realizując serwis zdalnie. Bardzo często realizujemy usługę zdalnie. Klienci mogą również skorzystać z naszego obszernego magazynu i uzyskać w ciągu 1-2 dni już zregenerowane filtry, które po zregenerowaniu pozostawiliśmy w naszym magazynie.

Firma Kaliński obecna na rynku jest od prawie 30 lat, specjalizując się w branży układów wydechowych. W ramach naszej działalności sprzedajemy podzespoły do układów wydechowych a także serwisujemy wspomniane elementy. Koncentrujemy się m.in. na tłumikach, filtrach cząstek stałych czy katalizatorach. Zajmujemy się m.in. pojazdami osobowymi, motocyklami, pojazdami ciężarowymi, roboczymi czy rolniczymi.

Zapraszamy na naszą stronę główną – LINK oraz do sklepu internetowego: regeneracja pojazdy osobowe, regeneracja pojazdy ciężarowe, regeneracja pojazdy ciężarowe.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: dpf, filtr cząstek stałych, naprawa dpf, serwis dpf, naprawa filtra dpf, serwis DPF Poznań