Filtry DPF Volkswagen

Filtry DPF to filtry cząstek stałych, które umożliwiają w pojazdach spalinowych mechaniczne oczyszczanie spalin, które generuje silnik. Są ważną częścią samochodową, dlatego warto dbać o nie, aby jak najdłużej skutecznie służyły. Niestety, z czasem ulegają zużyciu lub zapchaniu przez sadzę i inne zanieczyszczenia. Nie służy im także słabej jakości paliwo, ani zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego, czy filtrów paliwowych. Nie działający sprawnie filtr DPF można wymienić na całkiem nowy, albo zdecydować się na oferowaną przez firmę Kaliński usługę – regeneracja DPF Volkswagen.

Czyszczenie DPF Volkswagen odbywa się przy pomocy specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge, w którym “na sucho” pod wpływem bardzo wysokiej temperatury (ponad 600 stopni) spalane są wszelkie zanieczyszczenia i sadza gromadząca się w mikrokanalikach. Wypalanie DPF Volkswagen powoduje, że z zanieczyszczeń pozostaje jedynie popiół, który wydmuchujemy za pomocą sprężonego powietrza i zbieramy do specjalnego pojemnika, a następnie utylizujemy. Piec Hartridge, którego używamy do regeneracji filtrów to specjalistyczny sprzęt, który rekomendowany jest przez najważniejszych i największych producentów aut i części samochodowych, takich jak między innymi: Volvo, Scania, czy DAF. Dzięki niemu i sprawnemu działaniu naszego profesjonalnego zespołu, naprawa DPF Volkswagen przebiega szybko, skutecznie i bezpiecznie, a my uzyskujemy sprawny sprzęt, który odsyłamy właścicielom.

Odradzamy samodzielną regenerację filtrów DPF. Każda nieumiejętna próba ingerencji w ceramiczne wkłady może skończyć się bowiem poważnym uszkodzeniem filtra. Negatywnie oceniamy także używanie wody do czyszczenia. Połączenie jej z sadzą powoduje zmniejszenie przepustowości spalin, a woda wypłukuje wszelkie metale szlachetne, które są niezbędne do samoregeneracji pojazdów. Najskuteczniejszym sposobem na regenerację jest przekazanie zapchanych filtrów DPF w ręce profesjonalnej ekipy zakładu Kaliński, która dzięki swojej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu i posiadaniu specjalistycznych sprzętów odpowiednio zadba o przekazane części samochodowe, sprawnie i skutecznie je czyszcząc. Działamy w całej Polsce. Jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie dojedzie kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf volkswagen, wypalanie dpf volkswagen, regeneracja dpf volkswagen, naprawa dpf volkswagen