Filtry DPF Toyota

Filtry DPF niezbędne są do mechanicznego oczyszczania spalin, które generuje każdy pojazd z silnikiem spalinowym. Aby filtry jak najdłużej działały sprawnie, trzeba odpowiednio o nie dbać, między innymi korzystając z odpowiedniego paliwa (bo słabej jakości paliwo przyspiesza zużycie filtrów), regularnie wymieniając olej silnikowy i filtry paliwowe. Zapchany filtr DPF można wymienić na całkiem nowy, ale można też przeprowadzić jego regenerację, by przywrócić mu sprawność.

Regeneracja DPF Toyota w serwisie Kaliński przeprowadzana jest z wykorzystaniem brytyjskiego pieca marki Hartridge. To specjalistyczne urządzenie, który polecają najwięksi producenci aut i części samochodowych. Wypalanie DPF Toyota odbywa się podczas procesu “na sucho” przy użyciu bardzo wysokiej temperatury (600 stopni). Spalane są wówczas wszelkie, zalegające w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadza. Pozostaje po nich jedynie popiół, który wydmuchujemy sprężonym powietrzem do specjalnego pojemnika, a następnie utylizujemy. Czyszczenie DPF Toyota tą metodą pozwala na uzyskanie sprawnego i wyglądającego jak nowy filtra, który możemy odesłać właścicielowi.

Niektórzy czyszczą filtry także wodą, ale my stanowczo nie polecamy tego typu praktyki. Połączenie sadzy z wodą spowodować może bowiem zmniejszenie przepustowości spalin, a woda potrafi wypłukać wszystkie metale szlachetne, które niezbędne są do przeprowadzania samoregeneracji pojazdów spalinowych. Naprawa DPF Toyota nie powinna być też przeprowadzana na własną rękę. Każda nieumiejętna próba ingerencji w ceramiczne wkłady filtrów DPF grozi powstaniem poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia. Najlepiej przekazać zapchane filtry DPF w ręce profesjonalistów, takich jak firma Kaliński, którzy od wielu lat zajmują się między innymi sprzedażą nowych filtrów DPF i katalizatorów oraz regeneracją używanych części. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu i dostępie do sprzętów w najnowszej technologii, jesteśmy w stanie zająć się przekazanymi częściami samochodowymi sprawnie, bezpiecznie i skutecznie. Działamy w całej Polsce. Z naszymi usługami możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf toyota, wypalanie dpf toyota, regeneracja dpf toyota, naprawa dpf toyota