Filtry DPF Suzuki

Filtry DPF Suzuki, czyli filtry cząstek stałych są niezbędne do procesu mechanicznego oczyszczania się generowanych przez pojazdy spalin. Zużycie, a nawet zapchanie filtrów następuje wskutek jazdy na krótkich dystansach, ale także przez używanie słabej jakości paliwa oraz zbyt rzadko wymienianego oleju silnikowego i filtrów paliwowych. Na szczęście, wymiana filtrów DPF na całkiem nowe to nie jedyny sposób na przywrócenie im pełnej sprawności. Istnieje także regeneracja DPF Suzuki, którą wykonujemy w naszym serwisie (firma Kaliński).

Czyszczenie DPF Suzuki przebiega u nas sprawnie, skutecznie i bezpiecznie. To dzięki specjalistycznemu piecowi brytyjskiej marki Hartridge, który rekomendowany jest przez najważniejszych producentów aut oraz części samochodowych, takich jak między innymi: Volvo, DAF, czy Scania. Aby skutecznie oczyścić filtry z zalegających w nich nieczystości, przeprowadzamy wypalanie DPF Suzuki w piecu, “na sucho”, przy bardzo wysokiej temperaturze. W procesie spalane są wszelkie zanieczyszczenia oraz sadza, które zgromadziły się w mikrokanalikach, pozostaje z nich tylko popiół. Następnie wydmuchujemy go sprężonym powietrzem i zbieramy do specjalnego pojemnika, po czym utylizujemy. Sprawny i wyglądający jak nowy filtr DPF Suzuki odsyłamy do właściciela.

Zdarza się, że w innych zakładach do regeneracji używa się wody, ale my stanowczo odradzamy takiej metody, ponieważ połączenie wody z sadzą spowodować może zmniejszenie przepustowości spalin, a do tego woda wypłukuje wszystkie metale szlachetne, które są niezbędne w procesie samoregeneracji pojazdu. Przeprowadzona samodzielnie naprawa DPF Suzuki również nie jest najlepszym pomysłem. Próba ingerencji w ceramiczne wkłady skutkować może nieodwracalnym uszkodzeniem filtrów DPF. Lepszym pomysłem jest oddanie zapchanego filtra DPF w profesjonalne ręce specjalistów – takich jak zespół Kaliński. Firma Kaliński działa w całej Polski, ze swoimi usługami dociera wszędzie tam, gdzie jest w stanie dotrzeć kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf suzuki, wypalanie dpf suzuki, regeneracja dpf suzuki, naprawa dpf suzuki