Filtry DPF Subaru

Filtry DPF są cząstkami stałymi, które są niezbędne do mechanicznego oczyszczania się spalin generowanych przez pojazdy spalinowe. Warto więc dbać o filtry DPF, aby jak najdłużej służyły nam swoją funkcjonalnością. Na pewno należy uważać na paliwo, które wybieramy, gdyż słaba jego jakość szkodzi filtrom DPF, podobnie jak zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego i filtrów paliwowych. Filtry zapychają się także wraz z zużyciem. Istnieje jednak możliwość przywrócenia im pełnej sprawności: można albo kupić nową część, albo zdecydować się na naszą usługę, jaką jest regeneracja DPF Subaru.

Czyszczenie DPF Subaru odbywa się przy pomocy specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge. To skuteczne urządzenie, które rekomendują najbardziej popularni producenci aut i części samochodowych, takie jak: Volvo, Scania, czy DAF. W piecu przeprowadzane jest wypalanie DPF Subaru bardzo wysoką temperaturą (600 stopni) metodą “na sucho”, podczas której wypalane są wszystkie zanieczyszczenia i sadza ukryta w mikrokanalikach filtra. Po spaleniu zostaje z nich jedynie popiół, który wydmuchujemy sprężonym powietrzem do specjalnego pojemnika, a następnie utylizujemy. W ten sposób otrzymujemy sprawny i wyglądający jak nowy filtr DPF.

Zdarza się (ale nigdy u nas!), że naprawa DPF Subaru przeprowadzana bywa przy użyciu wody, ale stanowczo odradzamy, ponieważ woda w połączeniu z sadzą zdecydowanie zmniejsza przepustowość filtra. Ponadto woda podczas czyszczenia, oprócz zanieczyszczeń, wypłukuje również metale szlachetne, które są niezbędne w procesie samoregeneracji pojazdu. Odradzamy także jakiekolwiek próby samodzielnej regeneracji filtrów, gdyż każda ingerencja w ceramiczne wkłady wykonana przez osobę niewyspecjalizowaną w tym zakresie, kończy się zazwyczaj poważnym uszkodzeniem filtra DPF. Najlepszym sposobem na zapchane filtry DPF jest przysłanie ich do na. Firma Kaliński to profesjonalny zespół specjalistów, którzy od lat zajmują się między innymi sprzedażą nowych oraz czyszczeniem używanych filtrów DPF przywracając im pełną sprawność. Działamy w całej Polsce. Z naszymi usługami docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf subaru, wypalanie dpf subaru, regeneracja dpf subaru, naprawa dpf subaru