Filtry DPF Skoda

Filtry DPF to cząstki stałe, które są niezwykle ważne w każdym pojeździe spalinowym. To dzięki nim możliwym jest mechaniczne oczyszczanie się spalin. Dlatego warto dbać o filtry, aby jak najdłużej pozostały sprawne. Filtrom DPF szkodzi na pewno słabej jakości paliwo, zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego i filtrów paliwowych, a także każdy kolejny przebyty kilometr, gdyż filtry ulegają zapchaniu wszelkimi zanieczyszczeniami i sadzą. Sposobem na przywrócenie im sprawności jest wymiana na nowe części lub profesjonalnie przeprowadzona regeneracja DPF Skoda.

Czyszczenie DPF Skoda w zakładzie Kaliński przeprowadzane jest przy pomocy specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge. To sprawdzone urządzenie, które rekomendują najwięksi producenci aut i części samochodowych, tacy jak między innymi: Scania, Volvo, czy DAF. W piecu odbywa się wypalanie DPF Skoda przy użyciu bardzo wysokiej temperatury (nawet 600 stopni), “na sucho”. Dzięki temu wszelkie zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadza ulegają spaleniu, a pozostały po nich popiół zostaje wydmuchany z filtrów sprężonym powietrzem i zebrany do specjalnie do tego przygotowanego pojemnika. Następnie pozostałości zostają zutylizowane, a sprawny i wyglądający jak nowy filtr DPF wysłany do klientów.

Naprawa DPF Skoda przeprowadzana bywa także przy użyciu wody (ale nigdy u nas!!!). My zdecydowanie odradzamy taką metodę, bowiem podczas połączenia wody z sadzą następuje znaczne zmniejszenie przepustowości spalin. Poza tym woda podczas takiej regeneracji wypłukuje metale szlachetne, które są niezbędne, aby pojazd mógł przeprowadzać samoregenerację. Nie warto też samodzielnie podejmować się prób ingerencji we wkłady ceramiczne podczas regeneracji, gdyż często powoduje to poważne uszkodzenia. Zdecydowanie najbezpieczniej jest przekazać zapchany filtr DPF Skoda w ręce profesjonalnej firmy, która skutecznie przywróci mu pełną sprawność i nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Kaliński od wielu lat zajmuje się sprzedażą nowych i regeneracją używanych filtrów DPF, dzięki temu jesteśmy skuteczni i sprawni. Działamy w całej Polsce. Z naszą usługą docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf skoda, wypalanie dpf skoda, regeneracja dpf skoda, naprawa dpf skoda