Filtry DPF Seat

Filtry DPF to ważne części pojazdów spalinowych, dzięki którym możliwe jest mechaniczne oczyszczanie się spalin. Ulegają jednak zużyciu z każdym przejechanym kilometrem. Ponadto proces ich zużycia lub zapchania nieczystościami i sadza przyśpiesza nieodpowiednie zajmowanie się autem, między innymi używanie słabej jakości paliwa lub zbyt rzadka wymiana filtrów paliwowych lub oleju silnikowego. Zapchany filtr DPF można wymienić na nowy lub przeprowadzić regenerację, która możliwa jest na przykład w firmie Kaliński.

Regeneracja DPF Seat przeprowadzana jest u nas z wykorzystaniem specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge. To efektywne urządzenie, które rekomendowane jest przez najważniejszych producentów branży motoryzacyjnej, między innymi DAF, Volvo, czy Scania. Czyszczenie DPF Seat odbywa się podczas wypalania w piecu wszelkich zanieczyszczeń i sadzy. Wypalanie DPF Seat przeprowadzane jest metodą “na sucho” przy użyciu bardzo wysokiej temperatury (nawet 600 stopni). Sprawia to, że wszelkie nieczystości i sadza zgromadzona w mikrokanalikach zostaje spalona, a pozostały z niej popiół wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem do specjalnie przygotowanego pojemnika. Następnie pozostałości utylizujemy, a filtr DPF wygląda i działa jak nowy.

Zdarza się, że niektórzy próbują czyścić filtry DPF wodą – my stanowczo odradzamy tę metodę. Naprawa DPF Seat, podczas której woda połączy się z sadzą, najczęściej kończy się zmniejszeniem przepustowości spalin. Na dodatek woda jest w stanie wypłukać wszystkie metale szlachetne, które niezbędne są do autoregeneracji pojazdu. Odradzamy również wszelkie inne, samodzielne próby regeneracji filtrów, ponieważ każda ingerencja w ceramiczne wkłady filtra (zwłaszcza przeprowadzona nieumiejętnie) spowodować może naprawdę poważne uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest przekazać zapchane filtry w ręce profesjonalnej firmy Kaliński, której zespół od lat sprawnie wykonuje każdą regenerację, dzięki ogromnej wiedzy, doświadczeniu oraz specjalistycznym sprzętom. Działamy w całej Polsce. Docieramy z naszymi usługami wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf mazda, wypalanie dpf mazda, regeneracja dpf mazda, naprawa dpf mazda