Filtry DPF Scania

Filtry DPF to ważna część pojazdów spalinowych, umożliwiają mechaniczne oczyszczanie spalin generowanych przez pojazd. Warto dbać o nie należycie, aby jak najdłużej cieszyć się ich sprawnością. Żeby wydłużyć ją lepiej stosować lepszej jakości paliwo (słaba jakość przyspiesza zużycie filtra), a także regularnie wymieniać olej silnikowy i filtry paliwowe. Z każdym pokonanym kilometrem, w mikrokanalikach filtrów DPF zbierają się zanieczyszczenia i sadza, aż w pewnym momencie filtry ulegają zapchaniu. Aby przywrócić pełną sprawność pojazdom można kupić nowy filtr DPF lub wykonać usługę dostępną w zakładzie Kaliński – regeneracja DPF Scania.

Czyszczenie DPF Scania odbywa się w firmie Kaliński przy pomocy znakomitego pieca brytyjskiej marki Hartridge, który polecają najwięksi producenci samochodów i części do nich, tacy jak: Volvo, Scania, czy DAF. Specjalistyczne urządzenie jest niezwykle skuteczne i umożliwia nam przeprowadzanie procesu zwanego wypalanie DPF Scania “na sucho” przy użyciu bardzo wysokiej temperatury (600 stopni). To powoduje, że sadza i zanieczyszczenia, które zalegają w mikrokanalikach filtra DPF są spalane na popiół, który wydmuchiwany jest do specjalnie do tego przygotowanego pojemnika, by następnie zostać zutylizowanym. Taka naprawa DPF Scania pozwala uzyskać sprawny i do tego wyglądający na całkiem nowy – filtr DPF, który odsyłamy zachwyconym klientom.

Istnieje również możliwość czyszczenia filtrów DPF przy użyciu wody, ale zdecydowanie odradzamy tego typu praktykę. Połączenie wody z sadzą powoduje bowiem zmniejszenie przepustowości spalin, a do tego woda wraz z zanieczyszczeniami wypłukuje także metale szlachetne, bez których pojazd nie będzie w stanie przeprowadzać samoregeneracji. Nie polecamy również samodzielnych prób ingerencji we wkłady ceramiczne, gdyż nieumiejętnie przeprowadzone mogą skończyć się trwałym uszkodzeniem filtra DPF. Znacznie rozsądniej jest przekazać zapchany filtr DPF firmie Kaliński, której specjaliści wykonają regenerację skutecznie i bezpiecznie, a sprawny filtr odeślą właścicielowi.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf scania, wypalanie dpf scania, regeneracja dpf scania, naprawa dpf scania