Filtry DPF Renault

Filtry DPF to ważne części samochodowe umożliwiające mechaniczne oczyszczanie się spalin generowanych przez każdy pojazd. Co jakiś czas wymagają jednak regeneracji lub wymiany na nowe, gdyż wraz z przebytym dystansem ulegają zużyciu, a także zapchaniu zanieczyszczeniem i sadzą. Zużycie filtra DPF przyśpiesza także zbyt rzadka wymiana filtrów paliwowych i oleju silnikowego, na niekorzyść działa też słabej jakości paliwo.

Na szczęście dostępna w naszym zakładzie regeneracja DPF Renault pozwoli na przywrócenie prawidłowego działania filtrów. Usługa ta odbywa się jako czyszczenie DPF Renault przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W brytyjskim piecu Hartridge odbywa się wypalanie DPF Renault – to urządzenie rekomendowane przez największe i najbardziej znane marki samochodowe, takie jak między innymi: Volvo, Scania, czy DAF. Naprawa DPF Renault odbywa się “na sucho”, w piecu części poddawane są wypalaniu w bardzo wysokiej temperaturze (600 stopni). Dzięki temu spalają się nagromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenie oraz sadza. Po spaleniu z zanieczyszczeń pozostaje jedynie popiół, który wydmuchujemy za pomocą sprężonego powietrza. Zbieramy go następnie do specjalnie do tego przygotowanego pojemnika i utylizujemy. Po całym procesie filtry DPF Renault są jak nowe.

Niektóre zakłady czyszczą filtry DPF przy pomocy wody. My kategorycznie takie sposoby odradzamy, ponieważ połączenie sadzy z wodą często powoduje zmniejszenie przepustowości spalin. Woda do tego wypłukuje niezbędne do samoregeneracji auta metale szlachetne. Nie polecamy również samodzielnych prób regeneracji filtrów DPF, bowiem ingerencja w ceramiczne wkłady może skończyć się poważnym uszkodzeniem części. Najlepiej zaufać profesjonalistom, którzy odpowiednio zajmą się naprawą filtrów DPF Renault. Dlatego zapraszamy do nas. Od wielu lat zajmujemy się sprzedażą nowych, a także regeneracją używanych filtrów DPF – wiemy jak to robić bezpiecznie i skutecznie. Z naszymi usługami docieramy w Polsce wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf renault, wypalanie dpf renault, regeneracja dpf renault, naprawa dpf renault