Filtry DPF Porsche

Zapchany filtr DPF? Jak do tego doszło i jak można sobie z tym poradzić? Filtry DPF są cząstkami stałymi pojazdu spalinowego, dzięki którym możliwe jest mechaniczne oczyszczanie spalin generowanych przez pojazd. Jednak wraz z przebytym dystansem filtry DPF zanieczyszczają się i zużywają, co w końcu prowadzi do zapchania ich. Przyśpiesza to również używanie gorszej jakości paliwa, a także zbyt rzadka wymiana filtrów paliwowych i oleju silnikowego. Zapchany filtr można albo wyrzucić – zastępując go nowym, albo spróbować skorzystać z naszej usługi – regeneracja DPF Porshe.

Naprawa DPF Porsche przeprowadzona w naszym zakładzie opiera się na wykorzystaniu sprawdzonego, brytyjskiego pieca Hartridge. To specjalistyczne urządzenie, które polecają najbardziej znani producenci aut i części samochodowych, tacy jak między innymi: Volvo, Scania, czy DAF. Piec umożliwia wypalanie DPF Porsche, dzięki bardzo wysokiej (600 stopni) temperaturze spaleniu ulegają zanieczyszczenia i sadza zbierające się i zalegające w mikrokanalikach. Pozostaje po nich jedynie popiół, który wydmuchujemy sprężonym powietrzem i zbieramy do specjalnego pojemnika, a następnie utylizujemy. Czyszczenie DPF Porsche w ten sposób pozwala na przywrócenie filtrom pełnej sprawności.

Nie polecamy samodzielnych prób regeneracji, ponieważ każda nieumiejętna próba ingerencji we wkłady ceramiczne filtra kończy się zazwyczaj dużym uszkodzeniem. Nie najlepszym pomysłem jest też czyszczenie filtrów przy użyciu wody. Połączenie jej z sadzą zmniejszy bowiem przepustowość spalin, a sama woda wypłucze metale szlachetne, które niezbędne są do samoregulacji pojazdu. Zamiast ryzykować, lepiej przekazać zapchane filtry DPF w ręce profesjonalnej załogi firmy Kaliński, która od lat specjalizuje się między innymi w regeneracji filtrów DPF i katalizatorów. Lata praktyki i najwyższej jakości sprzęty pozwalają na fachowe i bezpieczne przeprowadzenie procesów, które przywrócą części samochodowe do ich sprawności. Z naszymi usługami docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier – czyli w każde miejsce w Polsce.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf porsche, wypalanie dpf porsche, regeneracja dpf porsche, naprawa dpf porsche