Filtry DPF Peugeot

Filtry DPF to cząstki stałe w każdym pojeździe spalinowym, które umożliwiają mechaniczną samoregenerację generowanych przez nich spalin. Jednak z każdym przebytym kilometrem, a także przez używanie gorszej jakości paliwa i zbyt rzadką wymianę oleju silnikowego, czy filtrów paliwowych, filtry DPF zużywają się i zbierają różne zanieczyszczenia, które doprowadzają do zapchania części. W takim wypadku można albo wymienić filtry na całkiem nowe, albo poddać je naszej usłudze – regeneracja DPF Peugeot. Naprawa DPF Peugeot w naszym zakładzie pozwoli zachować części samochodowe w dobrym stanie.

Czyszczenie DPF Peugeot przeprowadzić można różnymi metodami. Odradzamy samodzielne próby, gdyż zazwyczaj kończą się poważnym i trwałym uszkodzeniem. Złym pomysłem jest również użycie wody, która w połączeniu z sadzą zmniejsza przepustowość spalin, a poza tym wypłukuje także wszelkie metale szlachetne, które potrzebne są do procesu samoregulacji pojazdu. W naszym zakładzie regeneracja odbywa się jako wypalanie DPF Peugeot w specjalistycznym piecu marki Hartridge. To brytyjskie urządzenie, które rekomendują najwięksi producenci w branży motoryzacyjnej, między innymi: Scania, Volvo, czy DAF. W piecu panuje bardzo wysoka temperatura (600 stopni), która umożliwia spalanie się sadzy i wszelkich zanieczyszczeń gromadzących się w mikrokanalikach. Po wypaleniu zostaje z nich jedynie popiół, który wydmuchujemy sprężonym powietrzem i zbieramy do specjalnego pojemnika, a następnie utylizujemy. Dzięki tej procedurze filtry DPF Peugeot działają prawidłowo i wyglądają jak nowe.

Samodzielne próby regeneracji filtrów DPF nie kończą się dobrze, dlatego lepiej jest zaufać specjalistom, którzy od lat zajmują się serwisem i sprzedażą części samochodowych – jak firma Kaliński. Wiedza i doświadczenie naszego zespołu pozwala na doradzenie Państwu najlepszego możliwego rozwiązania na miarę Państwa potrzeb i możliwości. Potrafimy profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzić czyszczenie filtrów DPF. Wystarczy wysłać je do nas po uprzedniej konsultacji telefonicznej z naszą obsługą. Z każdą naszą usługą docieramy wszędzie tam, gdzie tylko jest w stanie dojechać kurier, dzięki temu dotrzemy również do Państwa.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf peugeot, wypalanie dpf peugeot, regeneracja dpf peugeot, naprawa dpf peugeot