Filtry DPF Nissan

Filtr DPF to filtr cząstek stałych, który umożliwia przeprowadzenie mechanicznego oczyszczania spalin generowanych przez pojazdy. Jednak z czasem i przebytymi kilometrami, filtr DPF (jak każda inna część auta) ulega zużyciu i zapycha się zanieczyszczeniami. Zapchany lub zanieczyszczony filtr DPF wymaga wymiany na nowy lub regeneracji. Regeneracja DPF Nissan to usługa, którą przeprowadzamy w naszym zakładzie dbając o bezpieczeństwo filtra i efektywność procesu.

Czyszczenie DPF Nissan przeprowadzamy z wykorzystaniem brytyjskiego pieca marki Hartridge. To sprawdzone urządzenie, które polecają najwięksi gracze na rynku motoryzacyjnym, między innymi Scania, DAF, czy Volvo. W piecu, w wysokiej temperaturze (600 stopni) odbywa się wypalanie DPF Nissan pozwalające na spalenie wszelkich zanieczyszczeń i sadzy zalegających w mikrokanalikach. Po procesie wypalania zostanie z nich tylko popiół, który wydmuchujemy za pomocą sprężonego powietrza, zbieramy w specjalnie do tego przeznaczony pojemnik i poddajemy utylizacji. Tak przeprowadzona naprawa DPF Nissan bezpiecznie przywraca filtry do stanu użyteczności.

Do regeneracji nigdy nie wykorzystujemy roztworu na bazie wody, ponieważ zgodnie uważamy, że połączenie jej z sadzą może zmniejszyć przepustowość spalin. Woda jednocześnie wypłukuje metale szlachetne, które niezbędne są do samoregeneracji pojazdu. Nie poleca się także jakichkolwiek prób samodzielnie przeprowadzanych napraw filtrów DPF. Ingerencja w ceramiczne wkłady w sposób nieprawidłowy kończy się zazwyczaj poważnym uszkodzeniem. Zdecydowanie lepiej jest przekazać filtry DPF Nissan firmie Kaliński, w której pracują fachowcy specjalizujący się w regeneracji filtrów DPF oraz innych części samochodowych i zrobią to w sposób profesjonalny i bezpieczny. Chętnie zajmiemy się Państwa filtrem DPF, FAP czy GPF, a także każdą inną częścią samochodową, wystarczy skontaktować z naszą obsługą i przesłać część do nas. Z realizacją usługi dotrzemy wszędzie tam, gdzie będzie w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf nissan, wypalanie dpf nissan, regeneracja dpf nissan, naprawa dpf nissan