Filtry DPF Mercedes

Zapchany filtr DPF Mercedes nadaje się już tylko do utylizacji? Absolutnie nie! Filtry DPF to części samochodowe (cząstki stałe), których prawidłowe działanie jest niezbędne do przeprowadzania mechanicznego oczyszczania spalin generowanych przez auto. Niszczy i przyspiesza ich zużycie również słabej jakości paliwo raz zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego z filtrami paliwowymi. Z zapchaniem lub zużyciem filtrów DPF doskonale poradzi sobie regeneracja DPF Mercedes dostępna w firmie Kaliński. Dzięki niej nie będzie konieczny zakup nowych części.

Czyszczenie DPF Mercedes przeprowadzamy przy użyciu rekomendowanego przez największe firmy branży motoryzacyjnej, między innymi: Scania, DAF, czy Volvo, brytyjskiego pieca Hartridge. Jest to sprawdzone urządzenie, w którym w temperaturze 600 stopni metodą “na sucho” przeprowadzamy wypalanie DPF Mercedes. Odpowiednio przeprowadzona procedura pozwala na spalenie sadzy i wszelkich zanieczyszczeń, które zaległy w mikrokanalikach. Po wypaleniu pozostaje popiół, który wydmuchujemy sprężonym powietrzem, zbieramy do specjalnego pojemnika i utylizujemy. Naprawa DPF Mercedes w naszej firmie to sposób na bezpieczne przywrócenie filtrów do pełnej sprawności.

Zdarza się, że inni podczas regeneracji filtrów DPF używają wody, jednak nasz zespół zgodnie twierdzi, że połączenie wody z sadzą zmniejsza przepustowość spalin i wypłukuje metale szlachetne, bez których pojazd nie przeprowadzi samoregeneracji. Dlatego nigdy tak nie robimy! Złym pomysłem jest także każda próba samodzielnego przeprowadzenia regeneracji filtrów DPF, gdyż ingerencja w ceramiczne wkłady skończyć się może poważnym uszkodzeniem filtra, a to będzie trudniej naprawić niż zapchanie. Zdecydowanie lepiej jest powierzyć naprawę filtrów DPF specjalistom w tym zakresie. Firma Kaliński profesjonalnie zajmuje się filtrami DPF, FAP, GPF, katalizatorami, a także innymi częściami samochodowymi. Warto więc przesłać do nas zapchane filtry, byśmy mogli przywrócić je do pełnej sprawności. Docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier, dzięki temu możemy pomóc również Państwu.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf mercedes, wypalanie dpf mercedes, regeneracja dpf mercedes, naprawa dpf mercedes