Filtry DPF Mazda

Części samochodowe wraz z upływem czasu i kilometrów ulegają zniszczeniu, zużyciu lub na przykład zapchaniu (jak dzieje się z filtrami DPF). Filtry DPF to cząstki stałe, które niezbędne są do przeprowadzania mechanicznego oczyszczania generowanych przez każdy pojazd spalin. Ich zużycie przyśpiesza także paliwo gorszej jakości, a także zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego oraz filtrów paliwowych. Zużycie lub zapchanie filtrów DPF Mazda wymusza na właścicielach pojazdów wymiany na nowe części. Ale jest jeszcze inny sposób na to, aby cieszyć się sprawnymi filtrami DPF. Regeneracja DPF Mazda przeprowadzana w naszej firmie przywraca dawną świetność zanieczyszczonym filtrom. Jak to się dzieje?

Czyszczenie DPF Mazda odbywa się w nasze firmie przy wykorzystaniu specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge. To sprawdzone urządzenie rekomendowane jest przez wiele znaczących w branży motoryzacyjnej producentów, między innymi: Scania, Volvo, czy DAF. Filtry DPF umieszczane są w piecu, po czym “na sucho” traktowane są bardzo wysoką temperaturą (dochodzi nawet do 600 stopni!). Wypalanie DPF Mazda pozwala na spalenie sadzy i zanieczyszczeń, które zalegają w mikrokanalikach. Powstały w ten sposób popiół wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem i zbierany do specjalnych pojemników, a następnie utylizowany. Naprawa DPF Mazda przeprowadzona w ten sposób jest bezpieczna dla filtrów i pozwala zachować je w dobrym stanie.

Do regeneracji nie używamy jednak wody. Nasz zespół fachowców zgodnie twierdzi, że połączenie wody z sadzą powoduje zmniejszenie przepustowości spalin, a do tego wypłukuje szlachetne metale, które są niezbędne do samoregeneracji pojazdu. Nie polecamy także samodzielnych prób czyszczenia filtrów DPF Mazda, bowiem nieumiejętna ingerencja we wkłady ceramiczne kończy się zazwyczaj poważnym uszkodzeniem filtrów. Dlatego zalecamy regenerację filtrów DPF oddać w ręce profesjonalistów (jak firma Kaliński). Nasza firma zrzesza doświadczonych specjalistów, którzy znają się nie tylko na regeneracji filtrów DPF. Działamy na terenie całej Polski, więc chętnie pomożemy Państwu w każdej sprawie dotyczącej pojazdów spalinowych. Docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf mazda, wypalanie dpf mazda, regeneracja dpf mazda, naprawa dpf mazda