Filtry DPF MAN

Filtry DPF to części niezbędne do mechanicznego oczyszczania spalin generowanych przez pojazdy. Warto dbać o nie, aby służyły jak najdłużej. Niestety, zużywają się z każdym przebytym kilometrem, nie służy im również słabej jakości paliwo, ani zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego i filtrów paliwowych. Z czasem mogą ulec zapchaniu przez zbierającą się w ich mikrokanalikach sadzę i inne zanieczyszczenia. Gdy przestają działać prawidłowo należy wymienić je na nowe lub wysłać do firmy Kaliński na wykonanie usługi – regeneracja DPF Man. Naprawa DPF MAN w zakładzie Kaliński pozwoli przywrócić filtrom pełną sprawność.

Czyszczenie DPF MAN wykonane przez profesjonalny zespół Kaliński odbywa się przy pomocy specjalistycznego pieca brytyjskiej marki Hartridge, który polecają najwięksi producenci aut i części samochodowych, między innymi: Scania, DAF, czy Volvo. Wypalanie DPF MAN odbywa się w procesie “na sucho”, w piecu przy bardzo wysokiej temperaturze – 600 stopni. Pozwala to na spalenie wszelkich zanieczyszczeń i sadzy zalegających w mikrokanalikach filtra. Po wypaleniu pozostaje z nich jedynie popiół, który wydmuchiwany zostaje przez sprężone powietrze do specjalnie do tego przygotowanego pojemnika, a następnie zostaje zutylizowany. Nasza metoda pozwala na uzyskanie sprawnego i wyglądającego niczym nowy – filtra DPF.

Podczas czyszczenia filtrów DPF nigdy nie wykorzystujemy wody, ponieważ w połączeniu z sadzą powoduje zmniejszenie przepustowości spalin. Ponadto woda oprócz nieczystości wypłucze także metale szlachetne, które niezbędne są do samoregeneracji pojazdów spalinowych. Nie polecamy także samodzielnych prób ingerencji we wkłady ceramiczne, gdyż zazwyczaj kończą się one trwałym uszkodzeniem filtra. Przekazanie zapchanych filtrów w ręce specjalistów (na przykład firmie Kaliński, która działa na terenie całej Polski) jest więc najlepszym pomysłem. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i specjalistycznym sprzętom regeneracja części przeprowadzona będzie sprawnie, skutecznie i bezpiecznie, a klienci otrzymają działający bez zarzutu filtr DPF.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf man, wypalanie dpf man, regeneracja dpf man, naprawa dpf man