Filtry DPF Lexus

Każda część samochodowa z czasem (i przejechanymi kilometrami) zużywa się, niszczy lub zapycha i nie działa już prawidłowo. Tak jest również w przypadku filtrów DPF (cząstek stałych, które są niezbędne do mechanicznego oczyszczania generowanych przez pojazd spalin). Ponadto, filtry DPF zużywają się szybciej, gdy używane jest gorszej jakości paliwo, a także przy zbyt rzadkiej wymianie filtrów paliwowych i oleju silnikowego. Gdy filtry DPF Lexus nie działają już tak dobrze, jak powinny, należy pomyśleć nad wymianą ich na nowe, lub regeneracją w naszej firmie.

Nie zawsze trzeba od razu kupować nowe części, bowiem regeneracja DPF Lexus w naszej firmie, to oszczędność finansowa i gwarancja efektywnej naprawy. Czyszczenie DPF Lexus przeprowadza się przy pomocy specjalistycznego pieca, my używamy renomowany piec marki Hartridge. To brytyjskie urządzenie specjalistyczne, w którym przeprowadza się wypalanie DPF Lexus jest rekomendowane przez znanych i uznanych producentów aut i części do samochodów, między innymi: Scania, Volvo, czy DAF. Proces przeprowadzany jest “na sucho” w bardzo wysokiej temperaturze 600 stopni, co spala zalegające w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadzę. Pozostały po wypaleniu popiół wydmuchujemy sprężonym powietrzem, zbieramy do specjalnego pojemnika i utylizujemy. Tak przeprowadzona naprawa DPF Lexus to skuteczny sposób na utrzymanie filtrów w dobrym stanie.

Nigdy nie używamy wody do czyszczenia filtrów DPF. Woda w połączeniu z sadzą może bowiem spowodować zmniejszenie przepustowości spalin, a do tego wypłukać metale szlachetne, bez których proces samoregeneracji pojazdu nie będzie możliwy. Samodzielne próby czyszczenia filtrów również mogą nie skończyć się dobrze, nieumiejętna ingerencja w ceramiczne wkłady kończy się często poważnym uszkodzeniem filtrów. Najlepiej więc oddać filtry DPF Lexus w ręce profesjonalnej załogi (jak firma Kaliński), która we właściwy sposób przeprowadzi ich regenerację. Nasza firma to doświadczeni specjaliści, którzy chętnie Państwu pomogą. Działamy na terenie całej Polski, bo docieramy z naszą usługą wszędzie tam, gdzie dojedzie kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf lexus, wypalanie dpf lexus, regeneracja dpf lexus, naprawa dpf lexus