Filtry DPF Lancia

Filtry DPF to filtry cząstek stałych, które są niezbędne do mechanicznego oczyszczania spalin przez pojazd. Jednak z każdym przejechanym kilometrem, filtr zużywa się lub zapycha, przez co nie działa już poprawnie. Omawiana część samochodowa zużywa się szybciej także przy stosowaniu gorszej jakości paliwa oraz, jeśli zbyt rzadko wymienia się olej silnikowy albo filtry paliwowe. Właściwe użytkowanie pojazdu przedłuża żywotność części samochodowych. Gdy filtr DPF Państwa auta przestaje działać poprawnie warto zdecydować się na czyszczenie DPF Lancia.

Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja DPF Lancia w naszym warsztacie przywraca sprawność i wygląd zapchanym lub zanieczyszczonym filtrom DPF. Wypalanie DPF Lancia odbywa się przy użyciu rekomendowanego przez największych producentów w branży motoryzacyjnej (między innymi: Scania, Volvo, DAF), brytyjskiego pieca Hartridge. Jest to specjalistyczne urządzenie, w którym przeprowadzamy proces “na sucho”. Wysoka temperatura (nawet 600 stopni) spala zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadzę, a popiół, który z nich pozostaje wydmuchujemy sprężonym powietrzem. Wyczyszczone w ten sposób filtry DPF znowu działają sprawnie i wyglądają jak nowe. Naprawa DPF Lancia może być przeprowadzona także jako wymiana wkładów ceramicznych.

Można także usuwać zanieczyszczenia z filtrów DPF za pomocą wody, jednak w naszej firmie zgodnie twierdzimy, że sadza połączona z wodą może spowodować zmniejszenie przepustowości spalin, a do tego wypłukuje metali szlachetne, które wspomagają samoregenerację auta. Należy uważać również przy samodzielnych próbach regeneracji filtrów DPF – niewłaściwie przeprowadzone (zwłaszcza przy ingerencji w ceramiczne wkłady), mogą spowodować poważne uszkodzenia. W tej kwestii lepiej jest zaufać specjalistom, którzy we właściwy sposób wyczyszczą filtry DPF Lancia – takim jak nasza firma. Znamy się na naprawie filtrów DPF Lancia, potrafimy doradzić Państwu takie rozwiązanie, które najskuteczniej odpowie na Państwa potrzeby. Działamy na terenie całej Polski, docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf lancia, wypalanie dpf lancia, regeneracja dpf lancia, naprawa dpf lancia