Filtry DPF Jeep

Filtr DPF umożliwia w każdym pojeździe spalinowym mechaniczne oczyszczanie spalin. To niezwykle ważna funkcja dla kierowcy, jak i dla całego środowiska. Niestety, podobnie jak każda samochodowa część, filtry DPF ulegają zużyciu wraz z pokonanymi kilometrami. Zdarza się również, że zapychają się przez zbierającą się w nich sadzę i zanieczyszczenia co powoduje, że przestają działać w sposób prawidłowy. Ale nie tylko przebieg powoduje zużycie filtrów DPF. Nie służy im także używanie gorszej jakości paliwa lub zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego lub filtrów paliwowych. Istnieją trzy możliwości reakcji (każda dostępna w naszym zakładzie pod Poznaniem) na zużyty lub zapchany filtr DPF JEEP: zastąpienie go zupełnie nowym filtrem DPF JEEP; zastąpienie zużytego filtra używanym (ale sprawnym i zachowanym w dobrym stanie) filtrem DPF JEEP; profesjonalna regeneracja DPF JEEP.

W firmie Kaliński czyszczenie DPF JEEP przeprowadzamy od wielu lat profesjonalnie, wykorzystując najwyższej jakości sprzęty. Wypalanie DPF JEEP odbywa się przy użyciu specjalistycznego, brytyjskiego pieca marki Hartridge, który polecają najwięksi i najważniejsi producenci aut i części samochodowych, między innymi: Volvo, Scania, DAF, czy Caterpillar. Filtry DPF umieszczamy w piecu, w niezwykle wysokiej temperaturze (nawet 600 stopni), wykonując proces “na sucho”. Tak przeprowadzona procedura sprawia, że wszystkie zapychające filtr, zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia spalają się pozostawiając po sobie jedynie popiół. Wydmuchujemy go wysokim ciśnieniem sprężonego powietrza. Po wypalaniu w wysokiej temperaturze filtry DPF JEEP wyglądają i funkcjonują zupełnie jak nowe. Pozostały z zanieczyszczeń popiół zbieramy do specjalnego pojemnika, a następnie go utylizujemy.

Podczas regeneracji filtrów DPF JEEP nie korzystamy nigdy z wody. Zgodnie uważamy, że podczas wypłukiwania zanieczyszczeń z filtrów, sadza połączona z wodą zmniejsza przepustowość spalin, a ponadto wypłukuje metale szlachetnych, które służą procesowi samoregeneracji auta. Należy pamiętać, iż nieprawidłowo przeprowadzona naprawa filtrów może uszkodzić filtr, dlatego zdecydowanie rozsądniej jest zaufać fachowcom, którzy od lat profesjonalnie przeprowadzają regenerację w sposób właściwy i bezpieczny (dla auta, właściciela auta oraz środowiska). Firma Kaliński specjalizuje się w naprawie filtrów DPF (a także innych części samochodowych). Potrafimy doradzić przeprowadzenie takich napraw, które są niezbędne i jak najlepiej spełniają potrzeby auta i klienta. Siedziba firmy Kaliński mieści się w Chybach, miejscowości nieopodal Poznania. Działamy jednak sprawnie na terenie całej Polski wykorzystując dostawę kurierską. Wystarczy bowiem przesłać do nas zużyty lub zapchany filtr DPF JEEP, profesjonalnie czyścimy go w piecu Hartridge i odsyłamy sprawny do Państwa. Naprawa DPF JEEP jest możliwa wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf jeep, wypalanie dpf jeep, regeneracja dpf jeep, naprawa dpf jeep