Filtry DPF Jaguar

Część auta, dzięki której możliwe jest mechaniczne oczyszczanie spalin, to filtr DPF. Pełni więc niezwykle ważną funkcję zarówno dla kierowcy, jak i dla całego środowiska. Jednak, jak to bywa z każdą samochodową częścią, filtry DPF ulegają zużyciu wraz z pokonanymi kilometrami. Może też zdarzyć się, że zapchają się zbierającą się w nich sadzą i zanieczyszczeniami i przestaną działać prawidłowo. Zużycie filtrów przyśpieszone może zostać także przez używanie gorszej jakości paliwa lub zbyt rzadką wymianę oleju silnikowego, czy filtrów paliwowych. Istnieją trzy sposoby (przeprowadzane w naszym zakładzie pod Poznaniem) na zużyty lub zapchany filtr DPF JAGUAR:

● zastąpienie go zupełnie nowym filtrem DPF JAGUAR,
● zastąpienie zużytego filtra używanym (ale sprawnym i zachowanym w dobrym stanie) filtrem DPF JAGUAR,
● profesjonalna regeneracja DPF JAGUAR.

Firma Kaliński czyszczenie DPF JAGUAR przeprowadza w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętów. Korzystamy ze sprawdzonego, brytyjskiego pieca marki Hartridge, który polecają największe i najwięcej znaczące w środowisku motoryzacji marki producenckie, między innymi: Volvo, Scania, DAF, czy Caterpillar. Wypalanie DPF JAGUAR w naszym piecu przeprowadzamy w niezwykle wysokiej temperaturze (aż 600 stopni), metodą “na sucho”. Taka regeneracja DPF JAGUAR sprawia, że wszystkie zapychające filtr, zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadza spalają się. Powstaje z nich popiół, który wydmuchujemy wysokim ciśnieniem sprężonego powietrza. Wyczyszczone takim sposobem, w naszym zakładzie filtry DPF JAGUAR wyglądają i funkcjonują całkiem jak nowe, a popiół z sadzy zebrany do specjalnego pojemnika, zostaje następnie zutylizowany. Naprawa DPF JAGUAR może nastąpić także po wymianie wkładów ceramicznych wewnątrz filtra DPF. Zamiana wkładów również przywraca pełną sprawność filtrów DPF.

Podczas czyszczenia filtrów DPF JAGUAR nie korzystamy z wody. Uważamy, że podczas tej metody sadza połączona z wodą grozi zmniejszeniem przepustowości i skutkuje wypłukaniem wszelkich metali szlachetnych, niezbędnych do procesu samoregeneracji auta. Nieprawidłowo przeprowadzona naprawa filtrów DPF JAGUAR może uszkodzić filtr, zwłaszcza jeśli ingerencja dotyczy jego wnętrza. Dlatego zawsze lepiej jest zaufać fachowcom, którzy od lat profesjonalnie przeprowadzają regenerację w sposób właściwy i bezpieczny (dla auta i środowiska). Zespół Kalinski specjalizuje się w naprawie filtrów DPF (i innych części samochodowych), potrafi doradzić tylko takie rozwiązania, które najlepiej spełnią potrzeby auta i jednocześnie oczekiwania klienta. Siedziba firmy Kaliński mieści się w Chybach – to miejscowość niedaleko Poznania, ale działamy na terenie całej Polski. Wystarczy przesłać do nas zużyty lub zapchany filtr DPF JAGUAR, profesjonalnie wyczyścimy go w piecu Hartridge i odeślemy sprawny do Państwa. Możemy pomóc wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf jaguar, wypalanie dpf jaguar, regeneracja dpf jaguar, naprawa dpf jaguar