Filtry DPF Iveco

Filtry DPF odpowiadają za mechaniczne oczyszczanie spalin generowanych przez pojazdy. Tak najkrócej można opisać filtry DPF, które są niezwykle ważne dla sprawnego działania naszego pojazdu, dlatego należy o nie dbać. Nie służy im słabej jakości paliwo, zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego i filtrów paliwowych również przyśpiesza ich zapchanie. Co zrobić, żeby przywrócić im sprawność, gdy przestaną działać? Można kupić nowe filtry DPF, ale można też wypróbować usługę oferowaną przez serwis Kaliński – regeneracja DPF Iveco.

Czyszczenie DPF Iveco w naszym zakładzie odbywa się przy użyciu specjalistycznego i niezwykle skutecznego pieca brytyjskiej marki Hartridge. To urządzenie rekomendowane przez największych producentów aut i części samochodowych, takich jak: Volvo, Scania lub DAF. Wypalanie DPF Iveco przeprowadzane jest “na sucho” przy oddziaływaniu bardzo wysokiej temperatury, dzięki której zanieczyszczenia i sadza (zgromadzone w mikrokanalikach filtra) są spalane. Pozostaje po nich jedynie popiół, który wydmuchiwany jest przez sprężone powietrze do specjalnego pojemnika, a następnie utylizowany. Regenerację wykonuje się też poprzez wymianę wkładu ceramicznego. Przeprowadzona w ten sposób naprawa DPF Iveco pozwala przywrócić filtrom ich pełną sprawność.

Czyszczenie filtrów DPF można wykonywać także za pomocą wody, aczkolwiek nie polecamy tej metody. Połączenie sadzy z wodą powoduje bowiem zmniejszenie przepustowości spalin (a tego nie chcemy!). Ponadto woda wypłukuje nie tylko zanieczyszczenia, ale także metale szlachetne, które umożliwiają przeprowadzanie samoregeneracji pojazdów spalinowych. Lepiej też nie przeprowadzać żadnych prób samodzielnej ingerencji w filtry DPF, gdyż zniszczenie wkładu ceramicznego powoduje nieodwracalne w skutkach uszkodzenia filtra DPF. Najrozsądniej jest przekazać zapchane filtry DPF Iveco do firmy Kaliński, której zespół tworzą doświadczeni specjaliści w regeneracji filtrów DPF. Dzięki swojej wiedzy i korzystaniu z najnowszej technologii, skutecznych sprzętów są w stanie skutecznie i bezpiecznie przywrócić filtrom DPF ich sprawność. Firma Kaliński działa na terenie całej Polski, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf iveco, wypalanie dpf iveco, regeneracja dpf iveco, naprawa dpf iveco