Filtry DPF Isuzu

Filtry cząsteczek stałych (tak zwane DPF) są częścią auta, która umożliwia mechaniczne oczyszczanie spalin. Jednak filtry, jak każda inna część samochodowa, z biegiem czasu (a właściwie kilometrów), zużywają się lub przestają działać prawidłowo przez zapchanie zanieczyszczeniami i sadzą. Zużycie filtra DPF ISUZU przyśpiesza się także, gdy używane jest gorszej jakości paliwo, czy zbyt rzadko wymieniany jest olej silnikowy lub filtry paliwowe. Niedziałający poprawnie filrt DPF ISUZU można:
● zastąpić zupełnie nowym filtrem DPF ISUZU,
● zastąpić używanym (ale sprawnym i zachowanym w dobrym stanie) filtrem DPF ISUZU,
● profesjonalnie zregenerować.

W naszej firmie najczęściej przywracamy dobry stan filtrów, za pomocą metody – czyszczenie DPF ISUZU. To regeneracja DPF ISUZU, która w naszym zakładzie odbywa się przy pomocy sprawdzonego, specjalistycznego, pieca Hartridge produkowanego w Wielkiej Brytanii. Piec Hartridge to urządzenie rekomendowane przez największych i najbardziej znanych producentów aut i części samochodowych, między innymi: Volvo, Scania, DAF, czy Caterpillar. Wypalanie DPF ISUZU w naszym piecu odbywa się w niezwykle wysokiej temperaturze (aż 600 stopni), przeprowadzana “na sucho”. Takie parametry sprawiają, że wszelkie zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia oraz sadza spalają się, a powstały w ich miejsce popiół wydmuchujemy wysokim ciśnieniem sprężonego powietrza. Wyczyszczone w naszym zakładzie filtry DPF ISUZU będą wyglądać i działać zupełnie jak nowe, a popiół z zanieczyszczeń zbierany jest do specjalnego pojemnika, a następnie zostaje utylizowany. Naprawa DPF ISUZU przeprowadzana może być także poprzez wymianę wkładów ceramicznych wewnątrz filtra DPF. Przywraca to pełną sprawność filtrów DPF.

Podczas regeneracji filtrów DPF nie usuwamy zanieczyszczeń i sadzy za pomocą wody. Podczas tej metody sadza łączy się z wodą, co grozi zmniejszeniem przepustowości filtra, a tym samym wypłukaniem wszelkich metali szlachetnych, które są niezbędne do procesu samoregeneracji auta. Nieprawidłowo przeprowadzone czyszczenie filtrów DPF ISUZU doprowadzić może do uszkodzeń filtra, zwłaszcza przy ingerencji w jego wnętrze. Radzimy zatem zaufać profesjonalistom, którzy od lat fachowo przeprowadzają regenerację w sposób właściwy i bezpieczny (dla auta i środowiska). Zespół Kalinski to fachowcy w naprawie filtrów DPF (i innych części samochodowych), którzy potrafią doradzić takie rozwiązanie, które najlepiej spełni potrzeby, wymagania auta i oczekiwania klienta. Siedziba firmy Kaliński mieści się w Chybach, nieopodal Poznania, ale działamy na terenie całej Polski. Wystarczy przesłać do nas zużyty lub zapchany filtr DPF ISUZU, dokonamy jego regeneracji i odeślemy sprawną część Państwa auta. Możemy pomóc wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf isuzu, wypalanie dpf isuzu, regeneracja dpf isuzu, naprawa dpf isuzu