Filtry DPF Hyundai

Filtr cząstek stałych (DPF) jest częścią, dzięki której odbywa się mechaniczne oczyszczanie spalin. Niestety, z każdym przejechanym kilometrem filtr zużywa się (jak większość samochodowych części) lub przestaje działać prawidłowo ze względu na zapychanie zanieczyszczeniami i sadzą. Zużyciu filtra DPF HYUNDAI sprzyja również gorszej jakości paliwo, czy rzadko wymieniany olej silnikowy lub filtry paliwowe. Gdy filtr DPF HYUNDAI jest zużyty lub zapchany i nie działa już wystarczająco skutecznie, można zaradzić temu na trzy sposoby, które przeprowadzamy w naszym zakładzie. Aby samochód funkcjonował bezpiecznie (i dla kierowcy i dla środowiska), można:
● kupić zupełnie nowy filtr DPF HYUNDAI i zamienić z zużytym,
● kupić używany (ale sprawny i zachowany w dobrym stanie) filtr DPF HYUNDAI,
● wykonać profesjonalną regenerację filtrów DPF Honda.

Procesem, który najczęściej przeprowadzamy, aby przywrócić dobry stan filtrów, jest czyszczenie DPF HYUNDAI. Regeneracja DPF HYUNDAI w naszym zakładzie odbywa się za pomocą specjalistycznego, brytyjskiego pieca Hartridge. Jest to urządzenie rekomendowane przez największych, najbardziej znanych i najważniejszych producentów aut i części samochodowych, takich jak między innymi: Volvo, Scania, czy DAF. Wypalanie DPF HYUNDAI w piecu Hartridge przeprowadzamy w bardzo wysokiej temperaturze (nawet do 600 stopni), “na sucho”. Taka temperatura sprawia, że zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia wraz z sadzą spalają się, a pozostający z nich popiół wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wyczyszczone przez nas filtry DPF wyglądają i działają jak nowe, a popiół z zanieczyszczeń zbierany jest specjalnego pojemnika, by następnie zostać zutylizowany. Naprawa DPF HYUNDAI przeprowadzić można również wymieniając wkłady ceramiczne wewnątrz filtra, co przywraca pełną sprawność filtrów cząsteczek stałych.

Firma Kaliński nie usuwa zanieczyszczeń i sadzy wykorzystując do tego wody. Taka metoda, podczas której sadza łączy się z wodą, grozi zmniejszeniem przepustowości spalin, a także wypłukaniem wszelkich metali szlachetnych, niezbędnych do procesu samoregeneracji auta. Nieprawidłowa (lub domowa) regeneracja filtrów DPF może doprowadzić do uszkodzenia filtra, zwłaszcza, jeśli ingeruje się w jego wnętrze. Warto zatem zaufać profesjonalistom, fachowcom, którzy od lat przeprowadzają regenerację w sposób właściwy i bezpieczny (dla auta i środowiska). Zespół Kalinski to specjaliści w naprawie filtrów DPF (i nie tylko), którzy potrafią doradzić takie rozwiązanie, które najlepiej spełni potrzeby auta i oczekiwania klienta. Nasza siedziba mieści się w Chybach, niedaleko Poznania, ale działamy na terenie całej Polski. Wystarczy przesłać do nas zużyty lub zapchany filtr DPF, abyśmy mogli dokonać jego regeneracji i odesłać sprawną część Państwa auta. Docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf hyundai, wypalanie dpf hyundai, regeneracja dpf hyundai, naprawa dpf hyundai