Filtry DPF Honda

Filtr cząstek stałych (DPF) to część niezbędna do mechanicznego oczyszczania spalin przez auto. Niestety, wraz z przejechanymi kilometrami zużywa się lub przestaje działać prawidłowo ze względu na jego zapchanie. Oprócz dystansów, do zużycia filtra DPF Honda przyczynia się także stosowanie gorszej jakości paliwa, a także zbyt rzadko wymieniany olej silnikowy lub filtry paliwowe. Gdy filtr DPF Honda nie działa już tak dobrze jak przy nowości (zarówno ze względu na zużycie, jak i na zapchanie), istnieją trzy możliwości reakcji (oczywiście przy każdej jesteśmy w stanie całkowicie Państwa wesprzeć). Aby samochód funkcjonował bezpiecznie (i dla kierowcy i dla środowiska), można albo kupić zupełnie nowy filtr DPF Honda, zamienić z zużytym, albo kupić używany (ale sprawny) filtr DPF Honda, albo wykonać profesjonalną regenerację filtrów DPF Honda.

Profesjonalne czyszczenie DPF Honda to proces, który pieczołowicie przeprowadzamy w naszej firmie. Taka regeneracja DPF Honda odbywa się u nas przy użyciu brytyjskiego pieca Hartridge. To urządzenie, które rekomendowane jest przez największych i najważniejszych na rynku motoryzacji producentów aut i części samochodowych, takich jak między innymi: Volvo, Scania, DAF. Wypalanie DPF Honda w naszym piecu przeprowadzane jest w bardzo wysokiej temperaturze (dochodzimy do 600 stopni), “na sucho”. Proces ten sprawia, że zgromadzone w mikrokanalikach zanieczyszczenia i sadza zostają spalone, a pozostały z nich popiół wydmuchujemy specjalnie sprężonym powietrzem pod bardzo wysokim ciśnieniem. Tak wyczyszczone filtry DPF wyglądają i działają jak nowe, a zanieczyszczenia powodujące ich zapchanie zbierane są do specjalnego pojemnika, który utylizowany jest przez nasz zespół. Naprawa DPF Honda odbywa się także poprzez wymianę wkładów ceramicznych, co przywraca pełną sprawność filtrów cząsteczek stałych.

Nasza firma nie usuwa zanieczyszczeń i sadzy przy pomocy wody. Taka metoda, podczas której sadza łączy się z wodą, powoduje zmniejszenie przepustowości spalin oraz wypłukanie metali szlachetnych, które są niezbędne do procesu samoregeneracji auta. Nieprawidłowa regeneracja filtrów DPF może doprowadzić do uszkodzenia filtra, zwłaszcza, jeśli ingeruje się w ceramiczne wkłady. Dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy przeprowadzą regenerację w sposób właściwy i bezpieczny. Nasz zespół to specjaliści, którzy znają się na naprawie filtrów DPF i doradzają takie rozwiązanie, które najlepiej jest dostosowane do potrzeby klienta i auta. Działamy na terenie całej Polski, wystarczy przesłać do nas zużyty lub zapchany filtr DPF, my dokonujemy regeneracji i odsyłamy Państwu sprawną część Państwa auta. Docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf honda, wypalanie dpf honda, regeneracja dpf honda, naprawa dpf honda