Czyszczenie DPF

Wiele osób zastanawia się jak wyczyścić filtr DPF poszukując „domowych” sposobów poprzez wpisywanie wielu odmian słów „dpf czyszczenie„. Zazwyczaj domowe sposoby czyszczenia filtrów DPF czy GPF odwołują się do stosowania takich środków jak „K2 DPF Cleaner”, „Liqui Moly, Pro-Line DPF”, „Zmywacz filtra cząstek stałych DPF WURTH”, „Środek do czyszczenia filtrów DPF – Boll.” Itp. Niestety bardzo często osoby, które czyszczenie DPF chcą wykonać sami trafiają za pewien okres do naszego serwisu. Domowe sposoby czyszczenia filtra DPF jeśli przynoszą efekty to krótkotrwałe. Usunięcie sadzy z filtra nie należy do prostych procesów, które można wykonać domowymi sposobami i tanimi płynami.

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie filtrów jest jego wypłukanie czy umycie. Proces polega na przepuszczeniu przez filtr strumienia wody wraz z różnymi detergentami. Wielokrotnie mycie DPF powoduje usunięcie sady, niekiedy jednak również z bardzo potrzebnymi do sprawnego działania cząsteczkami metali szlachetnych. Płukanie DPF czy GPF jest również ryzykowne ze względu na problemy związane z osuszeniem filtra. Jeśli nie zostanie on prawidłowo i dobrze osuszony ulegnie bardzo szybkiemu zatkaniu, ze względu na sadzę, która zwiąże się z wodą i zapcha przepływ powietrza.

Najmniej ryzykowną i najbezpieczniejszą metodą jest zastosowanie regeneracji filtra. Nasz serwis wykonuje regenerację stosując metodę obróbki cieplnej, wydmuchu zanieczyszczeń strumieniem powietrza a także poprzez wymianę wkładów ceramicznych. Wypalanie filtra w piecu doprowadza do poluzowania w nim cząstek sadzy. Temperatura 600 stopni wysusza zanieczyszczenia, które kolejno są wydmuchiwane za pomocą strumienia powietrza. Do wykonania tej metody używamy maszyny Hartridge DPF 300, uznanej brytyjskiej produkcji. Czyszczenia filtra cząstek stałych dokonujemy również za pomocą drugiej metody, którą jest wymiana wkładów ceramicznych. To właśnie wkłady są elementem najbardziej zanieczyszczonym w procesie eksploatacji. Czyszczenie filtra DPF czy GPF poprzez wymianę wkładów pozwala na przywrócenie praktycznie 100% skuteczności.

Czyszczenie DPF czy warto

Oczywiście, że warto jest podjąć się czyszczenia filtra DPF, należy jednak skorzystać z najlepszych, sprawdzonych metod. Zdecydowanie warto wyczyścić filtr DPF, GPF poprzez jego regenerację. Zregenerowany produkt zyskuje praktycznie 100% sprawność, również z wyglądu nie różni się od obecnego. Warto podkreślić, że koszt czyszczenia DPF jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego filtra. Filtry cząstek stałych ze względu na znajdujące się w nich metale szlachetne są bardzo drogie. W takim wypadku postawmy na regenerację, wpisując w wyszukiwarkę słowa czyszczenie DPF cena na pewno będziemy mogli porównać kilka ofert.

Koszt czyszczenia DPF

Oczywiście koszt czyszczenia filtra DPF zależy od przyjętej przez nas metody. Realizowane domowymi sposobami czyszczenie filtra może kosztować kilkadziesiąt złotych. Jak jednak wspominaliśmy stosowanie różnych środków, takich jak „K2 DPF Cleaner”, „Liqui Moly, Pro-Line DPF”, „Zmywacz filtra cząstek stałych DPF WURTH”, „Boll- Środek do czyszczenia filtrów DPF” w dłuższej perspektywie czasu nie pomoże zregenerować naszego filtra. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem również ze względu na koszty jest regeneracja. Koszt czyszczenia DPF za pomocą regeneracji w naszej firmie mimo, że jest nieznacznie wyższy niż tradycyjne płukanie filtra nie niesie ze sobą ryzyka, przywraca sprawność filtra. Czyszczenie filtra cząstek stałych to koszt kilkuset złotych, który jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego filtra DPF.

Wśród oferowanych przez naszą firmę usług znajdziemy również czyszczenie filtrów DPF, które realizujemy poprzez wymianę wkładów oraz wypalanie i wydmuchiwanie sadzy poprzez maszynę Hartridge DPF 300.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie głównej – LINK oraz kontaktując się bezpośrednio i w sklepie internetowym: regeneracja pojazdy osobowe, regeneracja pojazdy ciężarowe, regeneracja pojazdy ciężarowe.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Mateusz

Pojazdy osobowe, dostawcze

+48 61 814 27 77 / wew 101

biuro@kalinski.pl

Adam

Samochody ciężarowe

+48 61 814 27 77 / wew 102

ciezarowe@kalinski.pl

Słowa kluczowe: czyszczenie dpf, czyszczenie filtra dpf, dpf czyszczenie, czyszczenie dpf cena, czyszczenie dpf czy warto, czyszczenie filtra cząstek stałych, koszt czyszczenia dpf, jak wyczyścić filtr dpf